Galerie zdjęć

 

  1. Prezydent Lech Kaczyński podczas uroczystości przed Pomnikiem Katyńskim w Niles, na przedmieściach Chicago. 27 września, 2007 r. Zobacz galerie.

  2. Rozpoczęcie obchodów 25-lecia założenia Solidarności Walczącej. Sesja w Sejmie, 13 czerwca 2007 r. Zobacz galerie

  3. Muzeum-Izba Pamięci Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego na warszawskiej Starówce. Na zdjęciach: założyciel i kustosz prof. Józef Szaniawski i Zdzisław Gajko (Klub Myśli Politycznej, Chicago).Zobacz galerie zdjec.

  4. Arcybiskup Mokrzycki w Chicago. We wrześniu 2009 r. przebywał z tygodniowąw wizytą w Chicago arcybiskup lwowski obrządku łacińskiego, przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy obrządku łacińskiego, wieloletni sekretarz Jana Pawła II. Zobacz galerie zdjec.

  5. Otwarcie Izby Pamięci Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego przy ulicy Kanonia w Warszawie, 2 maja 2006 r. Zobacz galerię zdjęc.

  6. W niedzielę, 1 lutego 2009, o godz. 3:oo pm w Chicago, w SWAP, 6005 W.Irving Pk.Rd. - odbyło się spotkanie z dr. Markiem Ciesielczykiem. Przybyła na nie rekordowa liczba słuchaczy - ok. 600 osób ! Dr Ciesielczyk ujawnił pierwsze nazwisko znanego polonijnego działacza, który współpracował z SB. Okazał się nim Wojciech Wierzewski, w ciągu ostatnich 25 lat prawa ręka trzech kolejnych prezesów Kongresu Polonii Amerykańskiej. Dr Ciesielczyk przedstawił także dokumenty świadczące o współpracy z SB jednego z najważniejszych działaczy "Solidarności", który przybył do USA jako "bohater", internowany przez komunistów. Uzyskał prawo pobytu w USA. Tym TW SB okazał się Wacław Sikora szef "Solidarności" w Małopolsce i jeden z 19 członków Prezydium KKP "Solidarności". Zobacz galerię zdjęć.

  7. Pułkownik Ryszard Kukliński ze swoim polskim pełnomocnikiem – prof. Józefem Szaniawskim. Na jednym ze zdjęć: prof. Szaniawski przewozi urnę z prochami Pułkownika do Polski. Zobacz galerię zdjęć.

  8. Pułkownik Ryszard Kukliński i były minister obrony RP – dr Jan Parys. Zobacz galerię zdjęć.
     
  9. Anna Walentynowicz i Antoni Macierewicz podczas spotkania z Polonią w Resurrection Hall Bazyliki Mniejszej p.w. św. Jacka w Chicago. Grudzień, 2005 r. Zobacz galerię zdjęć.

  10. 17 maja 2009 r. na cmentarzu św. Wojciecha w Niles na przedmieściach Chicago dokonano uroczystego odsłonięcia Pomnika Katyńskiego-Ofiar Golgoty Wschodu. W ceremonii uczestniczył  m.in. Prymas Polski, ks. Kardynał JózefGlemp. Przewodniczącym Komietu Budowy Pomnika jest p. Wojciech Seweryn. Zobacz galerię zdjęć.

  11. Na przełomie kwietnia i maja 2009 r. na zaproszenie Zygmunta Dyrkacza, dyrektora Teatru Chopina w Chicago, z kilkudniową wizytą przybył do „wietrznego miasta” cemiony publicysta i pisarz – Bronisław Wildstein. Z okazji Światowego Dnia Polonii w Teatrze Chopina odbyło się specjalne spotkanie z dziennikarzem, który zasłynąl nie tylko dzieki „liście Wildsteina”. Gośc z Polski odwiedził m. in. redakcję „Kuriera Codziennego”. Zobacz galerię zdjęć.

  12. Spotkanie z Zenonem Kowalskim, ktory w lutym 1940 r. jako siedmioletnie dziecko został wywieziony wraz z liczną rodziną na Daleka Polnoc, 14 km od Archangielska, gdzie doświadczył nieprawdopodobnego zimna i głodu. Droga do wolności nie była łatwa ... [wiecej] oraz Zobacz galerię zdjęć.
      
  13. Ksiadz Kazimierz Wronka.  Zobacz galerię zdjęć.

  14. Ksiadz Roman Nir  Zobacz galerię zdjęć.

  15. W grudniu 2008 r. gościł w Chicago na zaproszenie Klubu Myśli Politycznej Tadeusz Cymański, poseł Prawa i Sprawiedliwości, obecnie europoseł. Główne spotkanie z Polonią miało miejsce w siedzibie Placówki 90 Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej, 13 grudnia, w 27. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Spotkaniu towarzyszyła okolicznościowa wystawa, przygotowana przez Stowarzyszenie Solidarność Walcząca-Oddział Chicago (Dariusz Olszewski). Zobacz galerię zdjęć.